wkłady kominowe

Stal kominowych stal jest najlepszym sposobem na utrzymanie czystości i zachować komin się zdrowe. W rzeczywistości, w dzisiejszych czasach, większość władz kod wymagać instalacji kominowych . Istnieje wiele rodzajów wkłady kominowe, wkłady kominowe , ale stali nierdzewnej są najbardziej popularne , ponieważ są one najbardziej uniwersalne . Jednakże wkłady kominowe są również wykonane z terakoty i / lub płytek ceramicznych i aluminium. Te dni, cast -in wkłady kominowe lub wykładzin wykonanych z betonu żaroodpornego , stały się także popularne. Zasadniczo , wkłady kominowe są stosowane w celu zapewnienia , żepłomień orazdym kierowany jest do płomienia lub ogrzewania . Jest to ważne dlatego, że zapobiega się dymu do wnętrza domu . Wkłady kominowe również zapobiegać komina mogą się przegrzać . Przegrzany komin jest na ryzyko zapalenia . W skrócie, wkłady kominowe dokonać konserwacji komina łatwiejsze zadanie .

 

Dlaczego warto skorzystać wkłady kominowe metalowe ?

Metalowy komin wynik tuleje nad płytek ceramicznych i terakoty , ponieważ zapobiec stłuczeniu kominowego. Kominy w starszych domach często są pokryte płytek ceramicznych , jednak z biegiem czasu , nadmierne ciepło , wilgoć i gazy korozyjne mogą powoduje wykruszanie i łamanie , czasami nawet prowadzące do pożarów kominów . Ponadto wkłady kominowe metalowe dostępne są w dwóch różnych formach : elastyczne i sztywne. Pozwala to na linii komina w zależności od potrzeb i wygody . Elastyczne wkłady kominowe są odpowiednie dla mniejszych średnicach i chropowatych powierzchni , choć nie są one tak gładkie jak sztywnych nich. Zdecydować się na sztywnej warstwy tylko wtedy, gdy przewód kominowy o dużej średnicy i jest idealnie proste .

Stal vs Aluminum

Wkłady kominowe metalowe są stosunkowo nowe , zostały one na rynku tylko przez ostatnie 20 lat . Nie ma wątpliwości , że wkłady nierdzewne stalowe stają się bardziej popularne niż wkładek aluminiowych na rynku.

Wkładki komina ze stali nierdzewnej może być stosowane we wszystkich rodzajach instalacji , a w każdej temperatury spalin , z drugiej strony , wkłady kominowe aluminium może być stosowany w instalacjach gazowych , przy niższych temperaturach spalin , i mniej gazów korozyjnych . Ponadto, gdy chodzi o piece kominkowe spalania drewna , tylkostal kominowych ze stali mogą być stosowane . To dlatego, że stal nierdzewnajest jedynym metalem , który może zapobiec spalin drewna lub cieczy z kreozytu sączy się w moździerzu , innych metali , takich jak aluminium , do silnej korozji . Ciecz kreozotowy jest zdolny do rozpuszczania środka wiążącego , która może doprowadzić do pęknięcia i ognia . Wkładki ze stali nierdzewnej, najlepiej w połączeniu z pieców drewna i / lub wkładów kominkowych .

Jednakże wkładki komina ze stali nierdzewnej są droższe niż te z aluminium . Co więcej , te wkłady nie powinien być stosowany w otwartych kominkach drewna , ze względu na ich małe wymiary wewnętrzne . W rzeczywistości, jeśli chodzi o otwarcie ognia z drewna , terakoty i / lub płytek ceramicznych zdobyć lepsze.

 

Jeśli szukasz wkład kominowy dla każdego drewna lub instalacji olejowej , należy rozważyć stali kominowych ze stali . W rzeczywistości władze kod nie pozwala na instalację jakiegokolwiek innego wkładu kominowego . Jeśli jednak masz instalację gazową , to lepiej iść z wkłady kominowe aluminiowych.

 

 

 

Share and Enjoy:
  • Print
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Comments

comments

Nasze prace wykonujemy w miejscowościach na Śląsku:

B

Będzin Bestwina Biała Błotna Bielsko Biała Bierna Biskupice Bobolice Brenna Buczkowice Bystra Bytom

C

Chełm Śląski Chorzów Cieszyn Cisiec Cisownica Czechowice-Dziedzice Czernichów Częstochowa

D

Dąbrowa Górnicza

G

Garnek Glinka Gliwice Goczałkowice-Zdrój Godziszka Goleszów Górki Małe Górki Wielkie Gorzyce Gostyń

H

Hucisko Hutki I Istebna J Jastrząb Jastrzębie-Zdrój Jaworze Jaworzno Jaworzynka Jeleśnia

K

Kalna Kamesznica Katowice Kiczora Kiełkowice Kisielów Kocoń Koniaków Korbielów Koszarawa Kroczyce Krynica Zdrój Krzyżowa

L

Laliki Łaziska Górne Łazy Lipowa Lubliniec

M

Meszna Międzybrodzie Bialskie Międzybrodzie Żywieckie Mikołów Milówka Morsko Mysłowice Myszków

N

Niegowa Niewiesze Nowa Wieś

O

Ogrodzieniec Olsztyn Olza Orzesze Ostrów

P

Pewel Mała Pewel Wielka Piaseczno Piekary Śląskie Pilica Podlesice Podzamcze Polana Ponik Porąbka Poraj Przeczyce Pszczyna Pyskowice

R

Racibórz Radzionków Rajcza Rokitno Szlacheckie Ruda Śląska Rybarzowice Rybnik Rycerka Górna Rzędkowice

S

Siedlec Sierakowice Siewierz Sławków Ślemień Soblówka Sól Sopot Sopotnia Wielka Sosnowiec Świnna Szałsza Szare Szczyrk

T

Targanice Tarnowskie Góry Tresna Tychy

U

Ujsoły Ustroń

W

Węgierska Górka Wilkowice Wisła Włodowice Wodzisław Śląski Wola Woźniki

Z

Żabnica Zabrze Zakopane Żarki Letnisko Zarzecze Zawady Zawiercie Zdów Zebrzydowice Złoty Potok Żory Zrębice Pierwsze Zwardoń Żywiec